Pita z zelje iz testa kvasovk

Pita z zeljeh - to je klasika, ki, kot pravijo, nikoli ne bo dolgčas in ne bo izšla iz mode. Lahko ga pečemo tako iz kvasovk kot iz luskavcev , dodajanjem različnih sestavin za polnjenje in s tem pridobivanjem nove okusnosti.

Tudi najbolj strašni navijači zelja redko odnehtajo dišečo rezino svežih domačih peciva. Let's pečemo pito zelje iz kvasa testa danes.

Recept za pito z zeljem in bučo iz testa kvasa

Sestavine:

Za preizkus:

Za polnjenje:

Priprava

Najprej pripravite testo. V majhnem posodu zmešajte eno jajce s sladkorjem in soljo in dodajte malo vanilije. Mleko segrevajte na prijetno toploto, v njej raztopite kvas, prelijete v stisnjeno maso, temeljito premešajte in postopoma dodajte prešito moko, gnetite testo. Na koncu šarže nalijemo v stopljeno margarino, mazo položimo na moko z moko. Prinašamo testo, neprestano gnetimo in prelijemo moko, v mehko stanje in odvajanje iz rok in s površine.

Posodo s testo postavite v rahlo segreto pečico približno dve uri. Testo se mora dvakrat dvigniti.

Medtem pripravljamo polnjenje zelja. Za to, zdrobimo zelje, očistimo in razrežemo na kocke, čebulo, bučno slamo in jabolko. Pražite v ponvi z maslom prve čebule, po petih minutah zelja in potopite pod pokrov petnajst minut. Potem na zelje napolnimo bučo, jabolko, paradižnikovo maslo, sol, sladkor, lovorjev list in črni poper. Vsi so se mešali in zamazali še deset minut.

Končano testo je razdeljen na dva dela, kar je malo za dekoracijo. Na pladnju za peko ali pekaču, premešanem z margarino ali maslom, se razprostira prvi del testa, nad polnjenjem zelja, pokrij z drugim delom in zapečemo torto vzdolž robov. Iz testa, ki ga pustimo za dekoracijo, oblikujemo kravato, izrežemo listje ali kateri koli drug vzorec in okrasimo posodo. Zdaj je treba zaprte in okrašene pite z zeljejo iz testa kvasovk ločiti v tridesetih minutah.

In medtem, prelijemo jajce, ločimo rumenjak iz proteina. Ne bomo potrebovali beljakovin, ampak v rumenjaku dodamo čajno žličko hladne vode, malo vanilije in mešamo. Potem namažemo pito z vrha z nastalom mešanico rumenjaka in pečemo v peči za štirideset minut pri temperaturi 190 stopinj. Ohladimo se do toplega stanja, služimo mizi in uživamo v veličastni aromi in okusu svežih domačih peciva.

Odprto pito z kislo zelenjavo in puranom, polnjenim s praženim pecivom iz kvasovk

Sestavine:

Priprava

Olupljene in sesekljane čebule (polovica norme) pet minut petelin v rastlinskem olju, dodajte temeljito oprano kislo zelenjavo, lovorjev list, sladko poper, sladkor po okusu in potopite do mehkobe, po potrebi dodajte vodo.

V drugem posodu pet minut sperite olupljeno in sesekljano drugo polovico čebule, nato pa goveje meso grmičevja ali mesne mlinčke, pet minut zmešajte z mešanjem in dodajte sol, poper in maslo po okusu.

Vsebina obeh loncev se zmeša in ohladi rahlo. Polnjenje je pripravljeno.

Zdaj je odmrznjeno testo razdeljeno na dva dela, eden mora biti več kot drugo za približno tretjino. Preverite večino testa, ga položite v pekač, postavite toplo polnjenje v sredino, ga enakomerno porazdelite po sredini in obrnite robove testa, tako da okrog 3 centimetra pokrijejo zelje z zgornjega dela. Sedaj izvlecite in razrežite drugi del testa v ploščate trakove, ki jih postavimo na pito v obliki rešetke, robovi pa pod glavnimi stranicami. Pustimo, da pustimo trideset-štirideset minut, mast z rumenjakom in pečemo v peči pri temperaturi 220 stopinj 20-30 minut.

Pito smo pustili kul, razrezali na dele in uživali v čudovitem okusu.